InterRisk Kontakt (22) 575 25 25
02.10.2015

Ubezpieczenia dla rolników

  • zbliża się okres wznowień obowiązkowych ubezpieczeń
  • warto ubezpieczyć się od chorób odzwierzęcych

Z danych opublikowanych w czerwcu br., przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wynika, że w ciągu ostatnich 10 lat u ponad 1300 osób ubezpieczonych w KRUS ustalono uszczerbek na zdrowiu wskutek chorób zawodowych zakaźnych.

Dane wskazują, że wielu rolników doznało uszczerbku na zdrowiu wskutek zakaźnych chorób zawodowych roznoszonych przez kleszcze (w większości z powodu boreliozy). Pod wpływem wielu czynników, między innymi ocieplenia klimatu, od kilku lat zwiększa się w Polsce populacja tych pajęczaków i tym samym wzrasta ryzyko przenoszenia na ludzi i zwierzęta odkleszczowych chorób zakaźnych. Kleszcze występują praktycznie na terenie całego kraju - szczególnie na kontakt z nimi narażeni są mieszkańcy Opolszczyzny, Warmii, Mazur i Podlasia. W naszej szerokości geograficznej kleszcze największą aktywność przejawiają od marca do końca października.

Ubezpieczeni w InterRisk rolnicy, mogą rozszerzyć zakres swojej polisy NNW także o choroby, które zostały zdiagnozowane w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej, powstałe np. w wyniku ugryzienia przez kleszcza, kontaktu z chorymi zwierzętami, czy też spożycia zakażonego surowego lub niedogotowanego mięsa. W zależności od wysokości sumy ubezpieczenia InterRisk może wypłacić jednorazowo nawet do nawet 2 tysięcy złotych za wykrycie boreliozy i innych chorób dla rolnika i jego rodziny. Koszt zakupu polisy NNW zaczyna się już od 30 złotych.

Naszym Klientom przypominamy także o zbliżającym się okresie odnowień umów obowiązkowego OC i budynków. Wprowadziliśmy na portalu sprzedażowym moduł automatycznej kontynuacji tych ubezpieczeń – co pozwala wystawić polisę nawet w 30 sekund zachowując dotychczasowe bonifikaty wynikające z przebiegu ubezpieczenia.